כיצד מתבצע תהליך הפונדקאות בישראל?

הליך פונדקאות הפך להיות שכיח מאוד בישראל ובעולם כולו. במסגרתו ניתן להגשים לאנשים רבים את החלום, להיות הורים לתינוק משלהם. עד לפני כמה עשורים זוגות שלא היו יכולים להביא ילדים היו צריכים לבחור באפשרות של אימוץ. אך בעשורים האחרונים בזכות התקדמות הטכנולוגיה,  הליך הפונדקאות הפך להיות מאוד פופולארי. אך לפני שמתחילים את התהליך הזה ומגשימים את החלום, ישנה חובה להכיר את כל שלביו. במאמר הבא אנו נסקור בפניכם את כל השלבים של תהליך פונדקאות בישראל. אחרי שתקראו את כל השלבים תוכלו להבין פחות או יותר אל תוך מה אתם נכנסים.

מציאת סוכנות מקצועית

השלב הראשון בתהליך פונדקאות בארץ הוא למצוא את הסוכנות שתלווה אתכם לאורך הדרך. הסוכנות היא החממה שאמורה להיות זאת שמתווה עבורכם את הנתיב הנכון. לכן חובה לבחור בסוכנות עם ניסיון ורזומה עשיר בהקשר של תהליך פונדקאות בישראל. תבקשו לשמוע סיפורים והמלצות של לקוחות שעברו את התהליך בסוכנות הספציפית שאותה אתם עומדים לבחור. סיפורי הצלחה עשויים לסייע לכם לעשות בחירה שלא תתחרטו עליה בעתיד הנראה לעין. ברגע שבחרתם את הסוכנות הנכונה עשיתם צעד משמעותי לעבר ההצלחה בתהליך כולו. 

חתימה על הסכם פונדקאות

השלב הבא במסגרת תהליך פונדקאות בישראל הוא השלב שבו תצטרכו לחתום על ההסכם. ההסכם כולל בתוכו את כל הפרטים הקשורים להליך הפונדקאות שאותו הנכם עומדים לעבור. בהסכם יהיה רשום כמות ניסיונות ההפריה, ופרטים שונים על האם הפונדקאית. חובה לקרוא את ההסכם על כל סעיפיו, ומה שלא ברור כמובן רצוי לשאול. כך לא תמצאו את עצמכם נכנסים לתהליך עם יותר סימני שאלה מאשר סימני קריאה. 

שליחת מסמכים וניירת

השלב הבירוקרטי עדיין לא נמצא מאחוריכם. על מנת שתוכלו להתחיל את ההליך יהיה עליכם לשלוח לא מעט מסמכים וניירת. צילום של תעודת זהות, מסמכים המעידים על הסטטוס המשפחתי ועוד. השאיפה היא כמובן לוודא כי כל אחד מההורים עומד בקריטריונים הדרושים. בישראל לוקחים את הנושא של פונדקאות באופן רציני, לכן אין מקום למעידות. על מנת שתוכלו לסיים תהליך פונדקאות בישראל יהיה עליכם לוודא כי כל המסמכים מגיעים היישר אל יעדם. לעיתים מסמך אחד קטן עלול להפוך את החלום לבלתי אפשרי.

ביצוע בדיקות רלוונטיות

לאחר שתשלחו את המסמכים, ישנה וועדה מיוחדת שהיא זאת שתעניק לכם את האישור הסופי. מבלי שתקבלו את האישור הסופי, לא תוכלו להתחיל את הליך הפונדקאות. ההמתנה לאישור הוועדה עשויה להיות מורטת עצבים, אך אין יותר מידיי מה לעשות בהקשר הזה. גם הסוכנות הכי מנוסה תצטרך להמתין בדיוק כמו כולם. אחרי שתקבלו את האישור המיוחל תוכלו לעבור אל השלב האחרון של תהליך פונדקאות בישראל.

בחירת האם הפונדקאית

כעת אחרי שיש לכם את כל האישורים, תוכלו להתקדם אל השלב האחרון. השלב האחרון הוא השלב שבו אתם יכולים לבחור את האם הפונדקאית. האינטראקציה עם האם הפונדקאית היא קריטית, שכן היא הולכת להיות חלק משמעותי במסע כולו. האם הפונדקאית צריכה לעמוד ברשימה של דרישות אותן תוכלו להעביר לסוכנות. אנו מציעים שלפני שתעשו בחירה לכאן או לכאן תערכו פגישה עם האם הפוטנציאלית. לעיתים כדאי אפילו לבחון מספר אימהות פונדקאיות על מנת לבחון את ההבדלים. 

צעצועים לתינוקות

הנה רשימה של צעצועים מוצלחים לתינוקות שהם אוהבים. מצעצועים ועד דובונים נעימים ומרגיעים.

חשיבות החום והמגע לתינוקות

כל הורה רוצה תמיד לחבק את הילדים שלנו כמה שיותר זמן. הנה כמה סיבות למה זה ממש חשוב לבריאות שלהם

לפרסום כתבה באתר

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות